اجرای 72 طرح گلخانه‌ای در خراسان جنوبی/ افزوده شدن 2000 تن به ظرفیت تولید | سروبان

اجرای 72 طرح گلخانه‌ای در خراسان جنوبی/ افزوده شدن 2000 تن به ظرفیت تولید

میزان سطح سبز مزارع گندم در کردستان یک سال طلایی به خود دیده است
می 11, 2020
راهنمایی اپلیکیشن سروبان
راهنمای ثبت سفارش خرید در اپلیکیشن سروبان
می 11, 2020

ایسنا/خراسان جنوبی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه هم اکنون ۷۲ طرح گلخانه‌ای با مساحت ۹.۵ هکتار در خراسان جنوبی در دست اجرا است، گفت: با تکمیل این طرح‌ها، ۲ هزار تن به ظرفیت تولید گلخانه‌های استان افزوده می‌شود.

محمدرضا اکبری، امروز دوشنبه 22 اردیبهشت در کارگروه جهش تولید در جمع مدیران سازمان جهادکشاورزی افزود: در این خصوص مطالعات مورد نیاز برای ۱۴۰ هکتار از گلخانه‌ها توسط شرکت شهرک‌های کشاورزی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه پارسال تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری و شرکت شهرک‌های کشاورزی برای ایجاد ۷۰۰ هکتار کشت گلخانه‌ها در استان منعقد شد، اظهار داشت: در طرح نهضت گلخانه‌ای، ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار و تولید ۲۸۰ هزار تن محصول گلخانه‌ای پیش بینی شده است.

به گزارش ایسنا، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: از پارسال تاکنون ۳۳۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان طرح برای احداث گلخانه به بانک‌های عامل استان معرفی شده و برای پرداخت در حال بررسی است.

وی ادامه داد: از این رقم ۴ طرح با وسعت ۱۸.۵ هکتارو ارزش ۱۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در کارگروه ملی بررسی و تایید شد.

اکبری با اشاره به اینکه هم اکنون ۷۲ طرح گلخانه‌ای با مساحت ۹.۵ هکتار و با اعتبار ۲۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در دست اجرا است، گفت: با تکمیل این گلخانه‌ها دو هزار تن به ظرفیت تولید گلخانه‌های استان افزوده می‌شود و ۹۵ نفر اشتغال مستقیم و ۱۸۰ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه ۶۹۹ هکتار زمین برای توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در خراسان جنوبی مکان‌یابی شد، گفت: از این رقم ۲۱۵ هکتار در اختیار شرکت شهرک‌های کشاورزی قرار گرفته است.

‌اکنون ۷۲ طرح گلخانه‌ای با مساحت ۹.۵ هکتار در خراسان جنوبی در دست اجرا است، افزود: با تکمیل این طرح‌ها، ۲ هزار تن به ظرفیت تولید گلخانه‌های استان افزوده می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی یادآور شد: هم‌اکنون ۱۳ هزار تن محصولات گلخانه‌ای در ۷۲.۳ هکتار سطح زیر کشت این محصولات در خراسان جنوبی برداشت می‌شود.

دانلود اپلیکیشن