به روش ایروپونیک زعفران پرورش دهید و پول در بیارید | سروبان | sarvban

پرورش زعفران در گلخانه

گل محمدی
خواص دارویی گل محمدی
فوریه 14, 2020
تیره گیاهی اسطوخودوس سروبان
تیره گیاهی اسطوخودوس
فوریه 16, 2020

اگر پرورش زعفران در گلخانه شما را هم مسحور خود کرده، حق دارید، طعم، خواص خوراکی و دارویی و از همه مهمتر درآمدزایی حاصل از تولید و عرضه زعفران توجه خیلی ها را به خود جلب کرده.زعفران از قدیم ، اسم و رسم اعیانی داشته و قیمتش نیز کم از جواهر نبوده، کسب و کار و کشت و برداشتش هم صاحبانش را غنی کرده تا جایی که این روزها خیلی ها به فکر پرورش و فروش آن افتاده اند و البته همین نکته زنگ توجهی باشد برای کسانی که می­خواهند وارد این حرفه شوند.ما در این مقاله تلاش میکنیم تا شما را با پرورش زعفران در گلخانه کمی آشنا کنیم.

طریقه پرورش زعفران در گلخانه

پرورش زعفران در گلخانه مانند پرورش در زمین زراعی است که می توان از خرداد ماه پس از زرد شدن برگ گیاه، اقدام به خارج نمودن پیاز از خاک نمود، در کشت سنتی بلافاصله پیازها به زمین جدید که از قبل آماده سازی شده انتقال می یابد اما برای پرورش زعفران در گلخانه تا شهریور ماه پیاز را در محیطی با تهویه هوای مناسب و خنک انبار می‌کنیم.

جهت کشت زعفران در زمین زراعی و به صورت سنتی از آخر خرداد ماه تا اوایل آبان فرصت داریم ولی این مدت برای کسانی که قصد پرورش زعفران در گلخانه و به صورت ایروپونیک (هواکشت) را دارند محدود شده و از آخر خرداد تا نهایت نیمه مرداد ماه می توانند جهت خارج کردن پیاز از خاک و انتقال به انبار اقدام کنند.

پرورش زعفران در گلخانه به روش ایروپونیک

پرورش زعفران در گلخانه به روش ایروپونیک مثل جوانه زدن پیاز است که مدتی در جایی می ماند و پیاز جوانه می زند ولی پرورش زعفران با روش علمی و در محیط کشت انجام می گیرد گلخانه که میتواند در متراژهای مختلف باشد از ۱۰۰ متر و یا بیشتر.قفسه بندی گلخانه با سازه های فلزی و یا چوبی که سازه چوبی به علت اینکه از ایجاد شبنم جلوگیری می کند بهتر است.طبق های چوبی در اندازه های ۷۰ در ۱۰۰ سانتی متر مربع که طبقه ها دارای لبه باشند و همچنین منافضی جهت گردش جریان هوا داشته باشند.

شرایط گلخانه برای کشت ایروپونیک زعفران

گلخانه یک فضای بسته در متراژ مختلف بسته به نیاز ما می باشد که بایستی از نفوذ آب و باد و نور جلوگیری کند برای مدتی گلخانه را در تاریکی مطلق قرار میدیم برای این کار یک گلخانه بسته کاشی کاری شده و یا سیمانکاری شده مناسب می باشد ارتفاع گلخانه نیز بین ۳ الی ۳.۵ متر باشد.گلخانه را در جهتی احداث میکنیم که پنجره ها رو به نور باشند تا در زمان نوردهی از نور خورشید استفاده بکند نور مصنوعی نیز می تواند جوابگوی گلخانه باشد.

در صورتی که نور خورشید نبود جای نگرانی نیست ، گلخانه بایستی غیر قابل نفوذ برای جوندگان مثل موش و خرگوش و همچنین حشرات و مورچه باشد ، محیطی که این شرایط را داشته باشد میتواند انباری خانه نیز باشد بعد از آماده سازی گلخانه داربست هایی را تهیه میکنیم تا طبقه ها را قرار دهیم سازه میتواند فلزی باشد و یا چوب مقاوم باشد موقع نصب داربست ها حتما فضایی برای رفت و آمد و جابجایی طبقه ها در نظر گرفته شود بعد از آماده سازی داربست طبقه های چوبی در اندازه های ۷۰ در ۱۰۰ سانتی متر مربع تهیه می کنیم طبقه ها بایستی منافذی جهت گردش جریان هوا داشته باشند و همچنین لبه دار باشند تا پیاز از روی طبقه ها نیفتد.

شرایط انبار پیاز زعفران برای کشت ایروپونیک

انبار پیازها به متراژ حدود گلخانه جهت نگهداری پیازها بعد از خرید و آماده سازی جهت انتقال به بستر کشت و همچنین سبدهایی که پیازها را داخل آنها در انبار نگهداری کنیم .انبار بایستی مکانی باشد که جلوی نفوذ آب و باد و جوندگان و حشرات را بگیرد و از خروج رطوبت جلوگیری بکند. زمین زراعی به متراژ حدود ۴۰ برابر محیط گلخانه کشت یعنی اگر گلخانه کشت ۱۰۰ متر باشد زمین زراعی ۴۰۰۰ متر مربع باشد برای آبیاری و محلول پاشی پیازها بعد از برداشت محصول و چون پیاز ها را از اواخر آذر ماه تا خرداد ماه به زمین زراعی انتقال می دهیم می توانیم زمین را اجاره کنیم.

شرایط پیاز زعفران مناسب

در خرید پیاز زعفران فاکتورهایی که برای تولید زیاد محصول هست را بایستی در نظر بگیریم در خرید و تهیه پیاز هر چقدر بزرگتر باشد و همچنین وزن پیاز بالای ۱۵ گرم باشد محصول بهتری می توانیم بدست بیاوریم پیازها بایستی عاری از هرگونه آلودگی و بیماری باشند و وقتی پوشالهایش را کنار میزنیم پیاز سفید رنگ داشته باشیم و اگر تیرگی در پیاز دیدیم نشان از وجود کنه می باشد ، پیاز زعفران باید زخمی , له شده و دارای پارگی نباشد.

زمان خرید پیاز زعفران

خرید پیاز را بایستی از خرداد تا اواسط مرداد انجام دهیم و پیازی که در غیر این مدت زمان تهیه شود محصول خوبی نخواهیم داشت و یا احتمال اینکه محصول نداشته باشیم نیز زیاد است .بعد از تهیه پیاز پوشالهای اضافی را کنده و حذف میکنیم برای این کار بایستی به پوست آسیب برسانیم و دارای پوسته باشد.

سپس در درون سبد هایی قرار میدهیم که داخل سبدها جریان هوا وجود داشته باشد.بعد سبدها را به انبار منتقل میکنیم ، بعد از منتقل کردن دمای انبار را به ۲۸ درجه سانتیگراد و رطوبت را به ۵۰ درصد می رسانیم و نور داخل انبار مهم نیست که زیاد یا کمتر باشد نور معمولی نیز پاسخگو می باشد در داخل انبار مواظب باشیم که پیازها خیس نشوند . و تا ابتدای شهریور در داخل انبار نگهداری میکنیم .

انتقال پیاز زعفران از انبار به گلخانه

در اوایل شهریور پیاز را از انبار به گلخانه منتقل میکنیم برای این کار پیازها را قبل از انتقال ضدعفونی برای از بین بردن قارچها و کنه ها میکنیم برای ضدعفونی محلول آبی تهیه می کنیم محلول آبی ابتدا جهت از بین بردن قارچها و سپس جهت از بین بردن کنه ها انجام میدهیم محلول آبی شامل آب و قارچ کش می باشد که ترکیبی که باید درست کنیم روی قارچ کش درج شده است بعد از اینکه محلول آبی قارچ کش را تهیه کردیم پیازها را که داخل سبد قرار دارند در داخل محلول گذاشته و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه قرار میدهیم بعد از آن آب پیاز را گرفته در محلول کنه کش که با شرایط قارچ کش تهیه کرده بودیم به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه قرار میدهیم بعد پیازها را کامل خشک کرده به گلخانه انتقال میدهیم.

بعد از خشک شدن پیازها را داخل طبقه های چوبی که تهیه کرده بودیم قرار میدهیم و پیازها را رو به بالا و بدون فاصله روی طبقه ها قرار داده و روی داربست ها قرار می دهیم بعد از انجام این کار دما رطوبت و نور را تنظیم میکنیم و تنظیم کردن آنها در طی چند روز انجام میگیرد و یکبار دما را کاهش نمی دهیم برای این کار دما را در طی چند روز به ۱۹ الی ۲۳ درجه سانتیگراد می رسانیم و رطوبت را نیز بین ۷۰ الی ۸۰ درصد تنظیم میکنیم.

در این مدت نبایستی روی پیازها شبنم ایجاد شود در صورتی که شبنم ایجاد شد با هوادهی از بین میبریم و برای اینکه زودتر به محصول برسیم گلخانه را تاریک می کنیم که هیچ نوری داخل گلخانه نباشد بعد از این شرایط صبر میکنیم تا پیازها جوانه ۲ الی ۳ سانتیمتری بزنند بعد از جوانه زدن دما را کم کم طی چند روز به ۱۰ الی ۱۳ درجه و نور را نیز به ۱۴۰ لوکس و رطوبت را به ۸۵ درصد می رسانیم در هنگام تولید جوانه ها نیز جوانه های اضافی و هرز را حذف میکنیم و منتظر می مانیم تا آبان ماه و اوایل آذر ماه زعفران ها گل بدهند و گلدهی انجام گیرد.

برداشت زعفران و آماده سازی برای کاشت بعدی

بعد از به گل نشستن زعفران نبایستی گلها کامل باز شوند گلها را چیده و زعفران را از داخل گلها جدا میکنیم روی پارچه هایی قرار داده و به اتاقی منتقل میکنیم که دمایی بین ۴۰ الی ۴۵ درجه دارد و به مدت ۸ ساعت در درون اتاق قرار می دهیم ، برای اینکه کیفیت زعفران کاسته نشود نور اتاق نبایستی زیاد باشد و همچنین نور مستقیم خورشید نباشد.

بعد از چیدن زعفران و قبل از انتقال پیازها به زمین زراعی بایستی زمین زراعی را آماده کنیم برای اینکار زمین را شخم زده و صاف میکنیم و خاکی که در هنگام انتقال در زمین است باید نه زیاد خشک و همچنین رطوبت و آب زیادی نداشته باشد و خاک گاورو ( وقتی خاک را در درست میگیریم و مشت می کنیم بعد از مشت کردن خاک روی دست پخش شود ) باشد.

مشکل احتمالی که شاید در پرورش زعفران در گلخانه به آن بر بخورید

زعفران عاری از امراض نیست ولی عموماً پرورش ساده ای دارد؛ بزرگترین دشمن و آفت این گیاه سنجاب، خرگوش و جوندگان هستند که پیاز گیاه را می خورند. برای اجتناب از این اتفاق می توانید روی هر گیاه را با توری مرغی بپوشانید و یا سعی کنید پیازها را در عمق بیشتری بکارید. برخی افراد پیازها را آغشته به پارافین می کنند تا از گزند سنجابها در امان بمانند.

مزایا و معایب پرورش زعفران در گلخانه

در پرورش زعفران در گلخانه می توان از یک فضای کوچک جهت کسب و کار استفاده کرد، با در اولویت قرار دادن بحث بحران آب در کشور این نوع کاشت به خاطر مصرف بسیار کم آب روش مناسبی برای کاشت می‌باشد. در این پرورش آب مورد نیاز فقط از طریق رطوبت محیطی تأمین می‌شود و تماس مستقیم آب با پیاز زعفران صورت نمی گیرد و این امر احتمال پوسیدگی پیازها و انتقال بیماری را به شدت کاهش می دهد.

در روش پرورش زعفران در گلخانه میزان برداشت تحت تاثیر وضعیت اقلیم آب و هوایی کشور، سرمای زود هنگام و یا بارش های نامناسب پاییز نیست و با توجه به طی کردن تابستان در انبار تحت تاثیر گرما در تابستان نبوده و علاوه بر اینکه راندمان برداشت بالاست پیازها دچار آلودگی و پوسیدگی نمی شوند. در روش پرورش زعفران در گلخانه در مقایسه با روش سنتی چون گل ها در معرض مستقیم نور خورشید قرار نمی گیرند فاکتورهای ویژه رنگ دهی و عطر بهتر حفظ شده و باعث افزایش کیفیت زعفران تولیدی می شود، از طرفی به دلیل در تماس نبودن پیازها با خاک و کود دامی در مقایسه با زمین زراعی آلودگی میکروبی کمتر نشان داده میشود و می تواند جهت صادرات و بالا بردن قدرت رقابت در بازارهای جهانی گزینه مناسبی باشد.

نویسنده: حسین احمدی

دانلود اپلیکیشن