داستان سروبان

سروبان چگونه شروع شد؟


قصه ی ما از اونجا شروع میشه که توی یکسری اتفاقات پشت سر هم، که تجربه ایجاد پروژه های مختلف تو سطح ملی و سازمانی داشتیم افتادیم توی دنیای کشاورزی.  بعد کلی بررسی و اینور انور زدن دیدیم حوزه کشاورزی رو تقریبا هیچکسی جدی نگرفته  همه ساده از کنارش گذاشتن و کلی مشکل،مسئله برای حل کردن داره و از اونجایی که سرمون درد میکنه واسه حل کردن مشکلات، یکی از مهمترین و اصلی ترین چالش های حوزه کشاورزی که بحث بازار بود رو انتخاب کردیم و ماجراجویی رو در دنیای کشاورزی آغاز کردیم.

از اول که شروع کردیم خیلی ها توی این حوزه که اصرار و عادت به مدل سنتی داشتن ، بجای گوش کردن به  راه حل ما، اصرار داشتند که بگن "شما نمی‌تونید!!" جواب ما هم همیشه این بوده :

"اگر دولتی ها نمی‌تونند، قدیمی‌های کشاورزی هم نمی‌تونند! پس کی قراره بتونه؟! ، اینکار توی خیلی از کشورهای دنیا که وضعیتشون از ما بدتر بوده، شده، پس ما هم می‌تونیم. قدم اول اینه که بخوایم بشه"

 

توی این راه از اونجایی که بخاطر ناملایمتی‌های خودی‌ها و اذیت‌های دیگران، خسته و کلافه بودیم، یه اتفاق خوب برامون رقم خورد ، با گروهی که جهادگر بودند و تلاشگر (هلدینگ تلاشگران اقتصاد پایدار)، پیوند خوردیم که اونا هم مثل ما از مشکلاتی که در صنعت کشاورزی دیده بودن  و لمس کرده بودند و چندین سال آزرده خاطر شده بودند.


سروبان چه کاری انجام میده؟


کاری که تو سروبان می‌کنیم اینه که برای یه محصول کشاورزی خدمات بازاریابی، بازارسازی و بازاررسانی انجام می‌دیم به زبون ساده تر برای محصول، خریدارهایی که دنبالش می‌گردند و قبلا با چند دست واسطه می‌خریدند، پیدا می‌کنیم و محصول رو مستقیم از مزرعه بهشون می‌رسونیم. بعد برای یکسری از محصولات هم سعی می‌کنیم بازارهایی که قبلا وجود نداشته ایجاد کنیم و با کوتاه کردن مسیر و کم کردن چند واسطه گردی، تامین کننده ها و کشاورزها رو به بازار متصل کنیم


حالا بعد این همه ماجرا و تلاش بی وقفه و شبانه روزی تیمی، به جایی رسیدیم که در ۸۰۰۰ روستا، بیش از ۲۰۰ نوع محصول، بیش از ۲۷۰۰۰ کشاورز از سراسر کشور در سامانه سروبان محصول خودشون رو عرضه می‌کنند و بیش از ۹۰۰۰ خریدار در سروبان محصول پیدا می‌کنند و می‌خرند.


سروبان - اپلیکیشن
120412

بانک کشاورزان سروبان


از مزارع سراسر کشور
6112

روستا


200

محصول کشاورزی


بیش از 210 نوع محصول
27000

کشاورز فعال


کشاورزانی که در سروبان محصول ارائه می کنند

نام سرو رو از اونجایی که درختی از نماد ایران باستان و با شهرت ایستادگی است انتخاب کردیم و خودمون رو نگهبان آزادگی می‌دونیم.

هنوز برای اینکه بگیم موفق شدیم خیلی زوده، ولی تو مسیری هستیم که از خیلی جهات جلویم و در حال رشد و امیدوار...
همچنان داریم بازارهای مختلف رو مستقیم به مزرعه وصل می‌کنیم تا شاید صنعت کشاورزی رو سودده تر کنیم.

سروبان عضو گروه استارتاپ های نوپای وزارت جهاد کشاورزی و همچنین دارای مجوز از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و مجوز از مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صمت و دارای مجوز شرکت خلاق از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است

حالا همچون سرو آزاد، ایستاده و سبز، منتظر همراهی شما هستیم...

همه با هم برای کشاورزی پایدار


سروبان بزرگترین اجتماع مجازی فعالین بازار کشاورزی


کشاورزان


بازاریابی و فروش بی واسطه محصولات کشاورزان یکی از اصلی ترین خدمات سروبان است.


خریداران عمده


خریدارعمده در فضایی که ایجاد شده می تواند بهترین ها را از دید خود انتخاب کند.


مصرف کنندگان خرد


مصرف کننده خرد از سلامت محصول مورد نظر خود اطمینان حاصل می کند و از کشاورز مستقیم خرید می کند.

003

سروبان در راستای چه خدماتی قدم بر می دارد؟


سروبان متعهد به ارائه خدمات عالی برای خرید و فروش بی واسطه محصولات کشاورزی است و ساختار تیم سروبان شما را قادر می سازد تا در میان تنوع بالای محصولات کشاورزی بهترین از دید خود را انتخاب کرده و معامله را صورت دهید.

هلدینگ تلاشگران اقتصاد پایدار در راستای حضور موثرتر در حوزه کشاورزی کشور و هم جهت با تحولات جهانی، اقدام به سرمایه گذاری و ایجاد استارتاپ های موفق در حوزه کشاورزی نموده است. که استارتاپ سروبان یکی از چند استارتاپ سرمایه گذاری شده است.

استارتاپ سروبان در قالب پلتفرم چند وجهی با تمرکز بر بازار و تجاری سازی محصولات کشاورزی و به عنوان پایانه ایی از خدمات دهندگان مختلف است. ما در سروبان با نگاه دقیق به ظرفیت های کشاورزی کشور، بر این باوریم که میتوانیم ریسک های تولید در صنعت کشاورزی را با برقراری ارتباط مستقیم بین خریداران و فروشندگان کاهش داده و کشاورزی را برای همه فعالین آن پر سود تر نماییم.

با خدمات سروبان آشنا شوید

مدیریت تولید در دیم زارهای کشور


طرح جهش تولید در دیم‌زارها از حمایت های مختلف ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و وزارت جهاد کشاورزی نظیر آموزش های رایگان، تسهیلات قرض الحسنه، یارانه بیمه محصول و تامین نهادهای کود، سم، بذر و ماشین آلات بهره مند می شود . این طرح نه تنها جلوه ای از یک کار جهادی دانش بنیان به شمار می‌ رود، بلکه اشتغال زا و امنیت آفرین است . همچنین ناظر و کارفرما این طرح شرکت توسعه گری پردیس می باشد و طراحی، پشتیبانی و توسعه سامانه دیمزار را بر عهده شرکت تلاشگران سرو پایدار(سروبان) میباشد.


با طرح جهش تولید در دیم زارها بیشتر آشنا شوید
ef4900c8-599b-11ee-8e2f-0242ac120003

سروبان چگونه کار میکند؟


تولیدکنندگان و بهره برداران


تولیدکنندگان و بهره برداران محصولات خود را در سامانه سروبان ثبت و ارائه می کنند.

پلتفرم (بستر) سروبان


سامانه پلتفرمی سروبان با ارتباط مستقیم بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان محصولات کشاورزی، محلی مطمئن و شفاف را برای معاملات بخش کشاورزی بوجود می آورد.

خریداران و مصرف کنندگان


خریداران عمده و خرد محصولات کشاورزی با ثبت سفارش خود در سامانه سروبان ، تولید کنندگان سراسر ایران را مطلع می سازند.

جوش دادن معامله


سامانه سروبان با خدمات متنوع در حوزه تجارت محصولات کشاورزی، تمامی بسترهای لازم برای اتصال مستقیم، مطمئن و شفاف را آماده و اجرایی می کند.
sarv-1

نشان سرو در نقش برجسته های تخت جمشید

sarv-3

نمونه‌ای از تاثیرات شکل سرو در آیین ‌های مذهبی ایران

sarv-2

نماد سرو در کاشی ها و نقاشی های ایرانی

واژه "سروبان" از روستایی با نام "بان سرو" از توابع استان ایلام به ارث گرفته شده که این روستا دارای درختان سرو با قدمت 3300 ساله! است.

"سرو" از دیر باز نشانه ایران باستان بوده و نماد ملت ایران است که در قالی‌ها، فرش‌ها و سایر هنرهای ایران بسیار دیده می‌شود. سرو در مقابل انیران کمر خم نکرده و استوار است.

درخت سرو از هزاران سال پیش در ایران کاشت شده است و یکی از نمونه‌های کهنسال این درخت، سرو کشمر بوده‌ است که کاشت آن را به دست زرتشت دانسته‌اند. این درخت به عنوان یک درخت همیشه سرسبز و استوار حتی در سرما پایداری می‌کند.

کلمه "بان" نیز به هم به عنوان نگه‌دارنده و محافظت‌کننده استفاده شده هم نوعی درخت خوشبو (نوعی بیدمشک)است.

آگوست 31, 2020
مسابقه میدون تلویزیون

سامانه استارتاپ سروبان مفتخر به ارائه محصولات ۵ هزار کشاورز است

سروبان یک سامانه مدیریت بازار و تجاری‌سازی محصولات کشاورزی است استارتاپ سروبان به کشاورزان، تامین ‌کنندگان و خریداران محصولات کشاورزی خدمات بازاریابی، بازارسازی و بازاررسانی ارائه می‌دهد. علی نوری مقدم یکی از بنیانگذاران استارتاپ سروبان ۳۸ساله، متولد تهران و دارای لیسانس کارگردانی است. عرفان میرطالبی بنیانگذار دیگر استارتاپ سروبان ۳۹ساله […]
می 26, 2021

اخذ مجوز اتحادیه کشوری صنف کسب و کارهای مجازی،شرکت سروبان

مجوز کسب و کار مجازی (اتحادیه کشاورزی) پلتفرم «سروبان» محصولات کشاورزی را از قلب مزرعه به بازارهای فروش سراسر کشور می‎رساند و با ایجاد ارتباط مستقیم بین خریداران و فروشندگان ریسک‎های تولید در کشاورزی را کاهش می‏دهد. اتحاديه شخصيتی است حقوقي، غير انتفاعي و غير تجاري که به موجب ماده (21) قانون […]
سپتامبر 12, 2020
مسابقه میدون تلویزیون

مسابقه میدون تلویزیون (شبکه سه ) ، استارتاپ سروبان به میدون آمد!

استارتاپ سروبان در مسابقه میدون تلویزیون “میدون”یک رقابت تلویزیونی استعدادیابی شغلی است که با هدف مشاوره و حمایت از کسب‌ و کارهای برتر نوپا، طراحی شده و با حضور ۴ داور متخصص و فعال در حوزه کسب و کار نوین پخش خود را آغاز خواهد کرد. مینا مهرنوش ، حمیدرضا […]

سروبان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید