داستان سروبان

سروبان چگونه شروع شد؟


قصه ی ما از اونجا شروع میشه که توی یکسری اتفاقات پشت سر هم، که تجربه ایجاد پروژه های مختلف تو سطح ملی و سازمانی داشتیم افتادیم توی دنیای کشاورزی.  بعد کلی بررسی و اینور انور زدن دیدیم حوزه کشاورزی رو تقریبا هیچکسی جدی نگرفته  همه ساده از کنارش گذاشتن و کلی مشکل،مسئله برای حل کردن داره و از اونجایی که سرمون درد میکنه واسه حل کردن مشکلات، یکی از مهمترین و اصلی ترین چالش های حوزه کشاورزی که بحث بازار بود رو انتخاب کردیم و ماجراجویی رو در دنیای کشاورزی آغاز کردیم.

از اول که شروع کردیم خیلی ها توی این حوزه که اصرار و عادت به مدل سنتی داشتن ، بجای گوش کردن به  راه حل ما، اصرار داشتند که بگن "شما نمی‌تونید!!" جواب ما هم همیشه این بوده :

"اگر دولتی ها نمی‌تونند، قدیمی‌های کشاورزی هم نمی‌تونند! پس کی قراره بتونه؟! ، اینکار توی خیلی از کشورهای دنیا که وضعیتشون از ما بدتر بوده، شده، پس ما هم می‌تونیم. قدم اول اینه که بخوایم بشه"

 

توی این راه از اونجایی که بخاطر ناملایمتی‌های خودی‌ها و اذیت‌های دیگران، خسته و کلافه بودیم، یه اتفاق خوب برامون رقم خورد ، با گروهی که جهادگر بودند و تلاشگر (هلدینگ تلاشگران اقتصاد پایدار)، پیوند خوردیم که اونا هم مثل ما از مشکلاتی که در صنعت کشاورزی دیده بودن  و لمس کرده بودند و چندین سال آزرده خاطر شده بودند.


سروبان چه کاری انجام میده؟


کاری که تو سروبان می‌کنیم اینه که برای یه محصول کشاورزی خدمات بازاریابی، بازارسازی و بازاررسانی انجام می‌دیم به زبون ساده تر برای محصول، خریدارهایی که دنبالش می‌گردند و قبلا با چند دست واسطه می‌خریدند، پیدا می‌کنیم و محصول رو مستقیم از مزرعه بهشون می‌رسونیم. بعد برای یکسری از محصولات هم سعی می‌کنیم بازارهایی که قبلا وجود نداشته ایجاد کنیم و با کوتاه کردن مسیر و کم کردن چند واسطه گردی، تامین کننده ها و کشاورزها رو به بازار متصل کنیم


حالا بعد این همه ماجرا و تلاش بی وقفه و شبانه روزی تیمی، به جایی رسیدیم که در ۴۳۰ روستا، بیش از ۲۰۰ نوع محصول، بیش از ۵۰۰۰ کشاورز از سراسر کشور در سامانه سروبان محصول خودشون رو عرضه می‌کنند و بیش از ۱۰۰۰ خریدار در سروبان محصول پیدا می‌کنند و می‌خرند.


سروبان - اپلیکیشن
120412

بانک کشاورزان سروبان


از مزارع سراسر کشور
6112

روستا


200

محصول کشاورزی


بیش از 210 نوع محصول
8500

کشاورز فعال


کشاورزانی که در سروبان محصول ارائه می کنند

نام سرو رو از اونجایی که درختی از نماد ایران باستان و با شهرت ایستادگی است انتخاب کردیم و خودمون رو نگهبان آزادگی می‌دونیم.

هنوز برای اینکه بگیم موفق شدیم خیلی زوده، ولی تو مسیری هستیم که از خیلی جهات جلویم و در حال رشد و امیدوار...
همچنان داریم بازارهای مختلف رو مستقیم به مزرعه وصل می‌کنیم تا شاید صنعت کشاورزی رو سودده تر کنیم.

سروبان عضو گروه استارتاپ های نوپای وزارت جهاد کشاورزی و همچنین دارای مجوز از مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و مجوز از مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صمت و دارای مجوز شرکت خلاق از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است

حالا همچون سرو آزاد، ایستاده و سبز، منتظر همراهی شما هستیم...

همه با هم برای کشاورزی پایدار


سروبان بزرگترین اجتماع مجازی فعالین بازار کشاورزی


کشاورزان


بازاریابی و فروش بی واسطه محصولات کشاورزان یکی از اصلی ترین خدمات سروبان است.


خریداران عمده


خریدارعمده در فضایی که ایجاد شده می تواند بهترین ها را از دید خود انتخاب کند.


مصرف کنندگان خرد


مصرف کننده خرد از سلامت محصول مورد نظر خود اطمینان حاصل می کند و از کشاورز مستقیم خرید می کند.

003

سروبان در راستای چه خدماتی قدم بر می دارد؟


سروبان متعهد به ارائه خدمات عالی برای خرید و فروش بی واسطه محصولات کشاورزی است و ساختار تیم سروبان شما را قادر می سازد تا در میان تنوع بالای محصولات کشاورزی بهترین از دید خود را انتخاب کرده و معامله را صورت دهید.

هلدینگ تلاشگران اقتصاد پایدار در راستای حضور موثرتر در حوزه کشاورزی کشور و هم جهت با تحولات جهانی، اقدام به سرمایه گذاری و ایجاد استارتاپ های موفق در حوزه کشاورزی نموده است. که استارتاپ سروبان یکی از چند استارتاپ سرمایه گذاری شده است.

استارتاپ سروبان در قالب پلتفرم چند وجهی با تمرکز بر بازار و تجاری سازی محصولات کشاورزی و به عنوان پایانه ایی از خدمات دهندگان مختلف است. ما در سروبان با نگاه دقیق به ظرفیت های کشاورزی کشور، بر این باوریم که میتوانیم ریسک های تولید در صنعت کشاورزی را با برقراری ارتباط مستقیم بین خریداران و فروشندگان کاهش داده و کشاورزی را برای همه فعالین آن پر سود تر نماییم.

با خدمات سروبان آشنا شوید

سروبان چگونه کار میکند؟


تولیدکنندگان و بهره برداران


تولیدکنندگان و بهره برداران محصولات خود را در سامانه سروبان ثبت و ارائه می کنند.

پلتفرم (بستر) سروبان


سامانه پلتفرمی سروبان با ارتباط مستقیم بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان محصولات کشاورزی، محلی مطمئن و شفاف را برای معاملات بخش کشاورزی بوجود می آورد.

خریداران و مصرف کنندگان


خریداران عمده و خرد محصولات کشاورزی با ثبت سفارش خود در سامانه سروبان ، تولید کنندگان سراسر ایران را مطلع می سازند.

جوش دادن معامله


سامانه سروبان با خدمات متنوع در حوزه تجارت محصولات کشاورزی، تمامی بسترهای لازم برای اتصال مستقیم، مطمئن و شفاف را آماده و اجرایی می کند.
sarv-1

نشان سرو در نقش برجسته های تخت جمشید

sarv-3

نمونه‌ای از تاثیرات شکل سرو در آیین ‌های مذهبی ایران

sarv-2

نماد سرو در کاشی ها و نقاشی های ایرانی

واژه "سروبان" از روستایی با نام "بان سرو" از توابع استان ایلام به ارث گرفته شده که این روستا دارای درختان سرو با قدمت 3300 ساله! است.

"سرو" از دیر باز نشانه ایران باستان بوده و نماد ملت ایران است که در قالی‌ها، فرش‌ها و سایر هنرهای ایران بسیار دیده می‌شود. سرو در مقابل انیران کمر خم نکرده و استوار است.

درخت سرو از هزاران سال پیش در ایران کاشت شده است و یکی از نمونه‌های کهنسال این درخت، سرو کشمر بوده‌ است که کاشت آن را به دست زرتشت دانسته‌اند. این درخت به عنوان یک درخت همیشه سرسبز و استوار حتی در سرما پایداری می‌کند.

کلمه "بان" نیز به هم به عنوان نگه‌دارنده و محافظت‌کننده استفاده شده هم نوعی درخت خوشبو (نوعی بیدمشک)است.

آوریل 26, 2022

صادرات ۳۳۰ تن هندوانه از طریق راه ریلی گمرک رازی به ترکیه/اشتغال زایی ۵۰۰ نفری صادرات هندوانه در منطقه

مدیر گمرک خوی گفت: از ۲۰ فروردین امسال تاکنون ۳۳۰ تن صادرات هندوانه از طریق راه ریلی رازی به کشور ترکیه انجام می شود. به گزارش ایلنا،حجت چاووشی  در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به صادرات ۳۳۰ تن هندوانه از مرز رازی به ترکیه گفت: صادرت هندوانه از […]
می 5, 2021
مصاحبه با جام جم

فروش محصولات کشاورزی شما با سروبان

پلتفرم «سروبان» محصولات کشاورزی را از قلب مزرعه به بازارهای فروش سراسر کشور می‎رساند و با ایجاد ارتباط مستقیم بین خریداران و فروشندگان ریسک‎های تولید در کشاورزی را کاهش می‏دهد فروش محصولات کشاورزی شما با سروبان مصاحبه روزنامه جام جم با سروبان . مدیر عامل در تاریخ 1399/12/03 امروزه با […]
آوریل 9, 2020
گوجه فرنگی پوست و مو

گوجه فرنگی برای انواع موی سر و نحوه مصرف و خواص آن

خواص گوجه فرنگی برای پوست و مو
ژانویه 27, 2020
خواص گوجه فرنگی برای پوست | سروبان

خواص گوجه فرنگی برای پوست ، درمانی شگفت‌انگیز، دارای مواد مغذی برای مراقبت زیبایی

گوجه فرنگی علاوه بر اینکه فواید زیادی برای سلامتی بدن دارد، می‌تواند به شادابی و درخشان پوست نیز کمک کند.
می 11, 2023

حاصلخیزی خاک در پی کاشت نخود دیم

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ضمن بیان اینکه نخود دیم مجددا در استان کشت شد، گفت: کاشت این گیاه علاوه بر تولید محصول باعث تثبیت ازت و در پی آن حاصلخیزی خاک می‌شود . به گزارش خبرنگار ایانا در استان یزد، یدالله جواد عنوان کرد: در  سال جاری […]
ژوئن 4, 2021

افزایش ۲برابری سطح زیرکشت گیاهان دارویی در مراغه

معاون رئیس سازمان و مدیر جهادکشاورزی شهرستان ویژه مراغه از اجرای طرحی تشویقی برای کاشت گیاهان دارویی در این شهرستان و افزایش دو برابری سطح زیر کشت گیاهان دارویی این شهرستان خبر داد.  اسماعیل کریمی اصل در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: سطح زیرکشت انواع […]
سپتامبر 14, 2021

ارائه توصیه های لازم برای کشاورزان همزمان با آغاز کشت زعفران در مرند

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرند همزمان با آغاز کاشت زعفران در این شهرستان توصیه های لازم را برای کاشت پیاز سالم اعلام کرد.  علی صیادی در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی با بیان اینکه دقت کشاورزان در انتخاب پیاز سالم در زمان کشت این محصول […]

سروبان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید