توافقنامه کاربری

موافقتنامه کاربری سروبان

این متن بعنوان قرارداد و موافقتنامه الزام آور «سروبان» فیمابین هر یک از کاربران(اشخاص حقیقی و یا حقوقی)(USERS) و صاحبان کسب و کار سروبان میباشد که تماما بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تدوین گردیده است. برخی از مفاد قرارداد حاضر، ضرورتا در قوانین جاری پیشبینی نشده است اما داخل در توافقات طرفین به صورت مشروع و مطابق با قانون، الزام آور است. عدم پذیرش قرارداد، به منزله عدم تمایل کاربر به استفاده از اپلیکیشن و سایت میباشد و پذیرش آن به منزله انعقاد قرارداد به صورت تام و تمام و مطلق است و کاربر متعهد به رعایت کلیه مفاد قرارداد خواهد بود. لذا در مطالعه جزییات آن دقت فرمایید.

کاربران محترم سروبان توجه فرمایند که قرارداد حاضر و کلیه روابط فیمابین، تماما بر اساس قوانین جاری کشور میباشد . طرفین، خارج از حوزه مندرجات قرارداد نیز موظف و متعهد به اجرای قوانین میباشند. لذا در صورت تغییر قوانین جاری یا نسخ آنها و یا مرور زمان اجرای آنها، به گونه ای که نیازمند تغییر در متن قرارداد حاضر و سایر روابط قانونی فیمابین گردد و یا اینکه سروبان تشخیص دهد برخی از جزئیات توافق، خلاف نظم عمومی و یا خلاف عرف تجاری است و یا تغییر تعهدات منجر به تسهیل روابط قراردادی گردد، اصول جدید جایگزین اصول قبلی این قرارداد میگردد و در همین صفحه به روز رسانی خواهد شد و کاربران توافق نموده اند که استفاده مستمر از سایت و اپلیکیشن به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.سروبان مسئولیت ارائه خدمات آنلاین در بستر شبکه اینترنت و موبایل شامل سرویسهای تحت شبکه جهت نرم افزار جامع کشاورزی، سایت و خدمات آفلاین مربوط به آن و همچنین مدیریت قوانین عملیاتی که ممکن است در هر زمان منتشر کند را بر عهده میگیرد.

به سروبان خوش آمدید. شما ضمن استفاده از سروبان (شامل sarvban.com و سایر سایت‏ها، خدمات و ابزارهای مرتبط با آن)، موافقت خود را با شرایط و تعهد به انجام مفاد قراردادی ، به شرح زیر اعلام کرده‏ اید.

 • ثبت نام کاربر

کاربر تعهد مینماید که ضمن مطالعه کامل این قرارداد، کلیه اطلاعات لازم برای ثبت نام(Registration) را به صورت دقیق و صحیح و منطبق با واقعیت وارد نماید و کاربران اپلیکیشن و سایت سروبان حتما میبایست بالای 18 سال سن داشته باشند. ثبت نام کاربران زیر سن مذکور در صورتی که بدون اذن ولی یا قیم بوده باشد و یا کاربران 15 تا 18 سال که فاقد مجوز و حکم رسمی معاملات مالی و معوض میباشند ممنوع است و با توجه به اصل حسن نیت، مسئولیت عدم صحت اطلاعات اعلام شده از سوی کاربر در زمان ثبت نام با کاربر بوده و سروبان هیچ مسئولیتی از این حیث ندارد.

 • مالکیت فکری و معنوی
  • سروبان در صورت تکمیل ثبت نام یک حساب اختصاصی به کاربر اعطا میکند. کاربر دارای حق انحصاری برای استفاده از حساب کاربری خود بوده اما از اهدا، قرض، اجاره، انتقال و فروش آن به سایرین منع میگردد. مسئولیت مراقبت و محافظت از حساب کاربری و هر فعالیتی که تحت کد و حساب کاربری وی انجام میگیرد به عهده شخص کاربر میباشد.
  • در صورتیکه کاربر متوجه هر گونه استفاده غیر قانونی از حساب خود گردد باید مراتب را سریعا به سروبان اطلاع دهد. لازم به ذکر است که پاسخ به هر تقاضایی از جانب کاربر برای سروبان نیازمند زمان منطقی میباشد. بنابراین سروبان از پذیرش مسئولیت در برابر عواقب رخ داده قبل از هرگونه اقدام مقتضی معاف خواهد بود.
  • اگر اطلاعاتی که کاربر در زمان ایجاد حساب کاربری خود وارد میکند منجر به نقض قوانین، مقررات، سیاستهای عمومی و یا منافع مشروع شخص و گروه ثالث گردد سروبان مجاز است مانع استفاده از حساب کاربری شود.
  • تمامی مالکیت معنوی نرم افزار سروبان همچون کپی رایت، حق ثبت علامت تجاری، حق ثبت اختراع (حق امتیاز)، رازهای تجاری همچنین تمامی اطلاعات مربوطه شامل واژه ها و عبارتها، آیکون و تصویر، چیدمان، نمودارها، رنگ، طرحهای هندسی ، قالب طرح، داده های مربوطه، موارد چاپی و اسناد الکترونیک همگی تحت حمایت قانون کپی رایت، قانون ثبت علائم تجاری، قانون حق امتیاز، معاهدات بین المللی مربوطه و دیگر قوانین و مقررات مربوط به مالکیت معنوی میباشد. سروبان دارای حق مالکیت معنوی نرم افزار موبایل سروبان و تمامی محتوای آن میباشد.
  • کاربر حق نصب نرم افزار سروبان برای اهداف تجاری و یا کپی، تغییر، دخل و تصرف و اقتباس آن (همچون دسترسی به نرم افزار سروبان و سیستم مربوط به آن از طریق Pluginsیا ابزارها و سرویسهای Third Party غیر مجاز) با توجه به نرم افزار و داده های انتقال یافته به حافظه کامپیوتر و داده های تعاملی بین کاربر و سرور در زمان اجرای نرم افزار را ندارد.
 • ارائه خدمات و نحوه تعامل با کاربر

کاربران باید در زمان استفاده از خدمات سروبان از اصول زیر پیروی کنند:

۱) قوانین و مقررات و دستورات دولتی در ایران را رعایت کنند.

۲) کلیه پروتکل های شبکه ای و مقررات و رویه های مربوط به خدمات سروبان را رعایت کنند.

۳) نباید از خدمات سروبان در جهت اهداف غیر قانونی استفاده نمایند.

۴) نباید از خدمات سروبان در هر شکلی که باعث نقض منافع تجاری سروبان میشود همچون انتشار تبلیغات غیر مجاز تجاری یا غیر تجاری استفاده کنند.

۵) نباید از سیستم خدمات سروبان به گونه ای استفاده کنند که تاثیر مخرب بر عملکرد عادی شبکه موبایل یا اینترنت داشته باشد.

 •  
  • بخشی از خدمات سروبان شامل خدمات پرداخت وجه میباشد که کاربر باید از طریق آن وجه مشخصی را به سروبان پرداخت کند و قبل از استفاده در جریان شرح این خدمات قرار خواهند گرفت.
  • سروبان مجاز است تا استفاده کاربر از خدمات خود شامل سرویس پرداخت یا سرویس رایگان (از جمله خدمات رایگان بر اساس مدلهای تبلیغاتی کسب و کار) را مورد بازنگری و نظارت قرار دهد. اگر در خلال استفاده از سرویس محرز گردد که کاربر مرتکب نقض قوانین شده است سروبان مجاز خواهد بود تا درخواست جبران خسارت از کاربر نموده و یا مستقیما هر اقدام ضروری (همچون تغییر یا حذف محتوای ذخیره یا منتشر شده توسط کاربر، تعلیق، متوقف کردن یا خاتمه دادن به حقوق کاربر در استفاده از خدمات) را انجام دهد تا تاثیر چنین تخلفاتی کاهش یابد.
  • هر گونه آسیب ناشی از رفتار و اقدامات کاربر که منجر به دین و بدهی به شخص ثالث گردد بر عهده شخص او خواهد بود و مسئولیتی برای سروبان ایجاد نخواهد کرد.
  • سروبان مجاز است تا انواع گوناگون جایزه و پاداش را برای کاربران در نظر بگیرد. چنانچه سروبان تشخیص دهد که کاربری از قوانین سرپیچی کرده و یا امتیازات ویژه ای را به روشهای خارج از قواعد سروبان کسب کرده است مجاز است تا هر گونه اقدام ضروری و منطقی در جهت محافظت از حقوق و منافع مشروع خود را در پی گیرد. این اقدامات شامل متوقف نمودن موقتی و یا دائمی حساب کاربری و باز پس گیری امتیازات دریافت شده کاربر به روش خارج از قواعد سروبان و غیره میباشد.
  • سروبان تحت این قرارداد مجاز است بنابر تشخیص خود هر بخش از خدمات ارائه شده به کاربرانی که اعمال جنایتکارانه، نقض حقوق و منافع شخص ثالث، نقض حقوق و منافع مشروع سیستم سروبان یا خدمات سروبان مرتکب شده اند را بدون اطلاع و تذکر قبلی تعلیق، توقیف یا خاتمه دهد و مجاز است در این راستا جهت جبران این خسارتها از محل موجودی کاربر(در صورت وجود) برداشت نماید. و هر زمان که دسترسی کاربر به خدمات سروبان تحت دلایل این بند تعلیق، متوقف یا خاتمه داده شد، کاربر موظف است بر اساس دستورالعمل های سروبان عمل کند. همچنین کلیه حقوق سروبان جهت پیگیری قانونی این نقض محفوظ خواهد بود.
  • سروبان تنها خدمات ذیل پیوست این قرارداد را را ارائه میدهد و هرگونه خرابی در شبکه های دسترسی به موبایل، اینترنت موبایل، اختلال مخابراتی و غیره بر عهده سروبان نمیباشد. ضمنا هزینه های جانبی که به واسطه استفاده از خدمات سروبان (از جمله هزینه تلفن همراه، اینترنت و …) به فرد کاربر تعلق میگیرد بر عهده کاربر بوده و سروبان در این موارد هیچگونه دخل و تصرف و مسئولیتی نخواهد داشت.
  • به دلیل تمایز خدمات، کاربران موافقت میکنند که سروبان مجاز است بنابر صلاحدید بخشی از خدمات خود (شامل سرویس پرداخت یا سرویس رایگان) را تغییر، تعلیق یا خاتمه دهد. زمانیکه سروبان سرویسهای رایگان را تغییر، تعلیق و یا خاتمه دهد ملزم به اعلام به کاربران نبوده و مسئولیتی در این زمینه در قبال کاربران یا شخص ثالث نمیپذیرد. اما چنانچه سروبان سرویس پرداخت را تغییر، تعلیق یا خاتمه دهد، ملزم است پیش از تغییر، تعلیق یا خاتمه آن کاربران را آگاه سازد و سرویس پرداخت جایگزین نیز به کاربران معرفی و ارائه کند.
  • کاربران میپذیرند که سروبان نیاز به بررسی و حفظ پلتفرم ها (همچون وب سایت، شبکه های موبایل و غیره) یا تجهیزات خدمات مربوطه در فواصل زمانی منظم یا نامنظم دارد لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال وقفه و اختلال ایجاد شده در سرویسهای خود در طول زمان بررسی و نگهداری از تجهیزات بر عهده سروبان نمیباشد. اگر چه سروبان جز در موارد خاص در مورد زمان بررسی و تجهیز به کاربران اطلاع خواهد داد.
  • چنانچه موردی از شرایط زیر رخ دهد سروبان مجاز است تا خدمات ارائه شده به کاربر، شامل سرویس رایگان و سرویس پرداخت را در هر زمان بدون پذیرش مسئولیتی در قبال کاربر یا شخص ثالث تعلیق، وقفه یا خاتمه دهد:

۱) اطلاعات شخصی ارائه شده توسط کاربر، نادرست و ناقص و یا غیر قانونی باشد.

۲) کاربر قوانین و قراردادهای دیگر را جهت استفاده از حساب کاربری و دوچرخه نقض نماید.

۳) کاربر در زمان لازم هزینه خدمات سروبان را نپردازد.

۴) رفتار کاربر بر اساس دستورالعمل های سروبان و یا حکم و تصمیم دادگاه صالحه ، مقامات دولتی و انتظامی غیرقانونی یا ناقض قوانین باشد.

 • داده ها و حریم خصوصی

تمامی اطلاعات ثبت نامی ارائه شده توسط کاربر باید صحیح، دقیق و معتبر باشد.

 •  
  • سروبان صحت اطلاعات ثبت نام کاربر را مورد بررسی قرار میدهد و ممکن است خواستار بررسی دقیق تر آن شده و یا تأیید هویت کاربر را رد کند که در اینصورت کاربر باید دوباره درخواست احراز هویت نماید.
  • محافظت از حریم خصوصی کاربر بر طبق قانون، سیاست اصلی سروبان میباشد و سروبان متعهد میشود که هیچ یک از اطلاعات ثبت نامی کاربر و اطلاعات شخصی و خصوصی وی را که توسط قانون محافظت شده و در نرم افزار سروبان و یا سیستمهای مربوطه در خلال استفاده از خدمات ذخیره گردیده، جز در موارد زیر در اختیار عموم یا شخص ثالث قرار ندهد:
  • با اجازه قبلی از شخص کاربر با درخواست کتبی مراجع ذیصلاح (انتظامی، قضایی، دولتی) ارائه به مقامات دولتی یا دادگاه قضایی در جهت حمایت از حق مشروع و منافع عمومی سروبان “حریم خصوصی سروبان” بخشی از این قرارداد است و کاربران موافقت میکنند که نسخه های بروز رسانی شده آن را بپذیرند. چنانچه کاربر با قوانین مربوط به حریم خصوصی موافق نباشد ، باید استفاده از خدمات سروبان را متوقف نماید.
  • به موجب این بند، کاربران به سروبان مجوز رایگان جهانی جهت استفاده از کلمات، تصاویر، ویدئوها و صوتهای منتشر شده توسط کاربران (به جز اطلاعاتی که شامل حریم خصوصی میشود) اعطا میکنند. سروبان مجاز است تا این اطلاعات را ذخیره، استفاده، کپی، بازبینی، دسته بندی، منتشر، ترجمه و توزیع کرده یا نمایش دهد (چه به صورت آنلاین چه آفلاین) و توسط رسانه ها ، تکنولوژیهای جدید موجود یا تکنولوژیهای آینده، آنرا با آثار دیگر ترکیب نماید.
  • کاربران موافقت میکنند که تبلیغات تجاری بر روی نرم افزار موبایلی و یا هر نوع اطلاعات تجاری دیگر که توسط سروبان در خلال زمان استفاده از خدمات منتشر میشود را بپذیرند.
  • جهت ارایه خدمات، دسترسی به موقعیت کاربر الزامی است.
 • مسئولیت
 •  
  • اختلال احتمالی در خدمت رسانی سروبان ناشی از ایرادات و مشکلات مخابراتی، شبکه های اینترنتی، قطع برق، حملات هکرها و غیره بر عهده سروبان نمیباشد.
  • استفاده از خدمات توسط کاربر هیچگونه تعهدی در قبال عدم رعایت قوانین و مقررات و اختلافات و مشاجرات حاصل از آن که توسط افرادی غیر مرتبط با سروبان ایجاد شده برای سروبان در پی نخواهد داشت.
  • کاربران اهمیت و ضرورت هر یک از توافقات و قوانین ذکر شده را کاملا درک کرده و موافقت میکنند که سروبان هیچگونه تعهدی نسبت به دعوی ها، جریمه ها و مجازاتها، مسئولیتها، هزینه ها یا ضررهای ناشی از نقض قوانین توسط کاربران نخواهد داشت؛ جز در مواردی که در توافقات عنوان گردیده یا خطای جدی سروبان در این زمینه اثبات گردد.
 • نقض قرارداد
 •  
  • کاربران موافقت میکنند که از حقوق و منافع مشروع سروبان و دیگر کاربران حمایت و ضمانت به عمل آورند. هر زمان که کاربر موجب ایجاد هرگونه خسارت به سروبان یا شخص ثالثی گردید، متعهد میشود که مسئولیت نقض قرارداد مربوطه را به عهده بگیرد؛ این تعهد شامل پرداخت غرامت و جبران تمامی خسارات مستقیم و غیر مستقیمی که سروبان متحمل شده (شامل ضررهای مستقیم مالی، آسیب به اعتبار و شهرت، غرامت به دیگران، هزینه حل و فصل، هزینه وکیل و هزینه دادرسی) میباشد.
 • تکمیل و تتمیم و فسخ قرارداد
 •  
  • با توجه به توسعه و تغییرات سریع بازار خدمات اینترنتی و دامنه مربوطه، سروبان مجاز است تا به طور منظم مفاد این قرارداد را بازنگری و اصلاح نماید و قرارداد اصلاح شده را (به صورت قرارداد به روز رسانی شده یا الحاق و ضمیمه های جدید و غیره) در وب سایت رسمی یا نرم افزار موبایل سروبان منتشر نموده و اطلاع رسانی کند.
  • سروبان مجاز میباشد تا به صورت یک جانبه این قرارداد را تحت شرایط زیر خاتمه دهد:

۱) عدول از تعهد و مقررات مندرج در این قرارداد

۲) مشاهده رفتارهای غیر متعارف از کاربر که موجب اختلال در نظم و یا منافع عمومی گردد.

۳) استفاده از حساب کاربری دیگران و یا کسب سود و درآمد از طریق سروبان

۴) سایر مواردی که منجر به خاتمه این قرارداد گردد.

 • ابلاغیه ها
 •  
  • سروبان از طریق وب سایت، نرم افزار موبایل، ایمیل و پیام کوتاه، اطلاعیه های خود را به کاربران ارسال میکند.
  • کاربران نیز میتوانند پیامهای خود را از طریق تماس با شرکت و یا ایمیل به سروبان ارسال نمایند.
 • قانون حاکم و حل اختلاف
 •  
  • قانون حاکم بر این قرارداد، قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
  • چنانچه هرگونه اختلافی با توجه به محتوا، تفسیر یا عملکرد این قرارداد و ضمیمه های آن ایجاد گردید، این اختلاف از طریق مذاکره دوستانه بین طرفین حل خواهد شد؛ در غیر اینصورت اختلاف از طریق مراجعه به مراجع ذیصلاح دادگستری جمهوری اسلامی ایران قابل پیگیری و رفع است.