برای صادرات محصولات کشاورزی خط ویژه صادراتی در نظر گرفته شود | سروبان

برای صادرات محصولات کشاورزی خط ویژه صادراتی در نظر گرفته شود

راه‌اندازی منطقه آزاد، موثرترین راه جلوگیری از خام‌فروشی محصولات گلستان است
می 11, 2020
میزان سطح سبز مزارع گندم در کردستان یک سال طلایی به خود دیده است
می 11, 2020

سعید برخوری،رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: سپاه با هماهنگی سازمان جهادکشاورزی برای خرید پیاز اعلام آمادگی کرده است و از نظر قانونی نباید بین مبلغ خرید توسط سپاه با شرکت تعاونی روستایی تفاوتی باشد ضمن آنکه باید به این موضوع نیز توجه داشت که شرکت تعاونی روستایی هیچ اعتباری ندارد و در جهت رونق بازار اقدام به خرید پیاز کرده است.

وی تلویحا اختلاف قیمت خرید پیاز را تایید و اظهار کرد: مواردی در این خصوص مطرح شدخ بود که بلافاصله و دو نفر از طرف سازمان جهاد کشاورزی در میدان تره بار حضور پیدا دارند که اتحادیه خریداری می کند .

به گزارش ایسنا، برخوری کیفیت پیاز را در میزان قیمت موثر عنوان کرد و گفت: قرار بود شرکت تعاونی روستایی پیاز کشاورزان را بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان بالاتر از قیمت دلالان و بر اساس کیفیت محصول خریدار کنند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از نحوه صادرات محصولات کشاورزی انتقاد کرد و افزود: متاسفانه شاهد هستیم که کامیون حامل پیاز در صف ۸ کیلومتری در مرز میلک چندین روز معطل می ماند! که خود باعث خراب شدن محصول خواهد شد. باید به شکلی برنامه ریزی شود که برای صادرات محصولات کشاورزی خط ویژه ای در نظر گرفته شود .

برخوری حذف دیرهنگام تعرفه صادرات را از دیگر مشکلات عنوان کرد و گفت: وقتی عرضه زیاد می شود و تقاضا کم، انتظار می رفت نسبت به حذف تعرفه صادرات پیاز زودتر اقدام شود.

دانلود اپلیکیشن