راه‌اندازی منطقه آزاد، موثرترین راه جلوگیری از خام‌فروشی محصولات گلستان است | سروبان

راه‌اندازی منطقه آزاد، موثرترین راه جلوگیری از خام‌فروشی محصولات گلستان است

راهنمایی سایت سروبان
راهنمای ثبت سفارش در سایت سروبان
آوریل 28, 2020
برای صادرات محصولات کشاورزی خط ویژه صادراتی در نظر گرفته شود
می 11, 2020

گرگان – ایرنا – استاندار گلستان گفت: راه‌اندازی منطقه آزاد، موثرترین راه برای صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی و صنایع تبدیلی، فرآوری محصولات و جلوگیری از خام فروشی تولیدات استان است.

به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق شناس یکشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: گلستان از تنوع بالای تولید محصولات کشاورزی و باغی برخوردار است و وجود منطقه آزاد علاوه بر فراهم کردن زمینه صادرات این محصولات، می تواند به افزایش درآمدها و فراهم کردن فرصت‌های جدید شغلی در استان منجر شود.

مرز اینچه برون در شمال شهرستان گنبدکاووس، تنها گمرک زمینی استان گلستان به ترکمنستان و محل ورود راه آهن بین المللی قزاقستان – ترکمنستان – ایران به کشور ما است که در آن علاوه بر تاسیسات راه آهن و گمرک، عملیات احداث بندر خشک در حال انجام بوده و ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی اینچه برون از برنامه های دولت برای توسعه و پیشرفت این منطقه مرزی و محروم است.

استاندار گلستان در ادامه با اشاره به اهمیت حمایت از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان در استان اظهار داشت: تلاش می کنیم امسال واحدهای تولیدی با پیشرفت بالای ۵۰ درصد را با تسهیل قوانین و اعطای تسهیلات مورد نیاز به بهره برداری رسانده و از این طریق زمینه رونق و اشتغال را فراهم آوریم.

وی ضمن تقدیر از همراهی دستگاه های اجرایی و بانک ها برای حمایت از تولیدکنندگان گفت: طرح های بدون توجیه اقتصادی نباید از بانک ها انتظار پرداخت تسهیلات داشته باشند.

در این جلسه مشکلات ۵ واحد گردشگری، صنعت و کشاورزی بررسی و تصمیمات لازم برای حل مشکلات آن ها اتخاذ شد.

همچنین در این جلسه طلوعیان رییس صنعت معدن و تجارت گلستان گفت: از محل اعتبارات سال ۹۸ تاکنون بیش از ۴ هزار و ۷۳۰ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان پرداخت شد.

دانلود اپلیکیشن