ساماندهی محصولات کشاورزی جنوب با راه‌اندازی مرکز خدمات صادراتی /برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی | سروبان

ساماندهی محصولات کشاورزی جنوب با راه‌اندازی مرکز خدمات صادراتی /برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

اختصاص ۲۰۰۰میلیارد ریال تسهیلات برای صادرات محصولات کشاورزی
می 16, 2020
راهنمایی اپلیکیشن سروبان
راهنمای ثبت سفارش محصول در اپلیکیشن سروبان
می 26, 2020

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمدجواد فدائی در کارگروه توسعه صادرات استان کرمان عنوان کرد: در حوزه محصولات کشاورزی جنوب کرمان ما به دنبال خرید حمایتی هستیم، برای روش‌های خرید توافقی و عرضه مستقیم قبلا هم مصوبه گرفته بودیم و در حال انجام است، اما خرید حمایتی را دنبال کردیم که هنوز ابلاغ نشده است.
فدائی با اشاره به برنامه توسعه صادرات سال ۹۹ استان کرمان عنوان کرد: بسته بودن مرزها دغدغه‌ جدی است که از طریق وزارت امور خارجه برای ادامه صادرات محصولات کشاورزی استان باید پیگیری شود.
وی بیان کرد: ممنوع بودن ورود بعضی کالاها و محصولات کشاورزی ایران به عراق هم باید پیگیری شود.  
استاندار کرمان بر راه‌اندازی پایانه صادراتی جیرفت در سال جاری تاکید کرد و افزود: ایجاد مرکز خدمات صادرات جنوب استان کرمان اقدام موثری است که آغاز شده و با پیگیری اتاق بازرگانی و مشارکت موسسه سرمایه‌گذاری ملل راه‌اندازی شود صادرات جنوب استان را ساماندهی خواهد کرد.
فدائی ابراز داشت: در خصوص مرز هوایی صادراتی جیرفت هم پیگیری‌هایی شد اما به دلیل بیماری کرونا به تاخیر افتاد، اما از اکنون قابل پیگیری است.
استاندار کرمان بیان داشت: مشکل ورود کامیون‌های خارجی به جیرفت هم حل شده و می‌توان با استفاده از این سرویس حمل و نقل شرکت‌های خارجی صادرات را توسعه داد.
وی عنوان کرد: به منظور توسعه صادرات صنایع دستی نیز کارگروهی به مسئولیت سازمان صمت و عضویت اتاق بازرگانی و اداره کل میراث فرهنگی تشکیل می‌گردد تا ساماندهی صادرات صنایع دستی را داشته باشیم.
 فدائی در خصوص نمایشگاه‌های تخصصی در استان گفت: برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی که بازدید کننده خاص دارند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بلامانع است.
وی خاطرنشان کرد: برای برگزاری نمایشگاه‌های عرضه عمومی کالا شهرستان‌ها، منتظر تصمیم ستاد ملی کرونا هستیم.

دانلود اپلیکیشن