برآورد تولید بیش از 84 هزار تن باغات انگور از تاکستان‌های کرمانشاه

کشت گیاهان دارویی در یک هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری
ژوئن 23, 2020
وزیر-کشاورزی
توضیحات وزیر کشاورزی از وضعیت تولیدات کشاورزی و اهداف پیشرو در مجلس
ژوئن 23, 2020

معاون باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه برآورد کرد؛امسال بیش از84هزار تن انگورازتاکستانهای کرمانشاه تولید شود.

به گزارش خبرنگارایانا در استان کرمانشاه، یحیی اسفندیاری سطح تاکستان‌های استان را 9625 هکتار عنوان کرد و افزود: از این میزان 8010 هکتار آن به باغات انگور دیم و مابقی به باغات انگور آبی اختصاص دارد.

اسفندیاری با بیان اینکه شهرستان صحنه با 2174 هکتار بیشترین سطح تاکستانهای استان کرمانشاه را دارد، گفت: تاکستان های کندوله در این شهرستان با برخورداری از تنوع ارقام انگور جزو باغات ممتاز انگور در کشور هستند.

معاون باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اضافه کرد: دومین و سومین شهرستان های استان از حیث فراوانی باغات انگور، شهرستانهای قصرشیرین و کرمانشاه هستند، هرچند در تمامی شهرستان های استان کم و بیش تاکستان داریم.

اسفندیاری پیش‌بینی کرد: امسال 84 هزار و 480 تن انگور در تاکستانهای استان کرمانشاه برداشت شود.

وی ارقام انگور تاکستانهای استان کرمانشاه را شامل یاقوتی، کاشمر، عسکری، بی دانه و دانه دار، فخری، شاهانی، ریش بابا، کشمشی و… عنوان کرد.

معاون باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ه در ادامه با بیان اینکه برداشت انگور در استان کرمانشاه از باغات انگور یاقوتی منطقه سومار از اردیبهشت ماه آغاز می شود، گفت: انگور یاقوتی برداشت شده در باغات این منطقه جزو نوبرانه های انگور یاقوتی در کشور است که اغلب در بازار تهران عرضه می شود.

 وی ادامه داد: برداشت انگور در استان کرمانشاه تا اواخر شهریور ماه ادامه پیدا می‌کند

دانلود اپلیکیشن