12 تا از ادوات کشاورزی ضروری برای کشاورزی و باغبانی | سروبان
تیره گیاهی اسطوخودوس سروبان
تیره گیاهی اسطوخودوس
فوریه 16, 2020
میوه های کاشت ارگانیک در گلخانه سروبان
محصولات گلخانه ای ارگانیک
فوریه 22, 2020

خرید و فروش ادوات کشاورزی در سروبان

به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و انواع بسیار گوناگونی دارند. از قیچی ساده باغبانی گرفته تا تجهیزات آبیاری قطره ای را می توانید در دسته وسایل کشاورزی و باغبانی دانست.برای تهیه وسایل باغبانی ، نیازی نیست هزینه بسیاری را صرف خرید وسایلی کنید که نهایتا به انباری خانه راهی می شوند و یا این وسایل انقدر تخصصی باشند که در حیطه کاری شما قرار نگیرند، و یا آنقدر بزرگ هستند که جاگیر خواهند بود.

شما باید ادوات ضروری کار خود را تهیه کنید تا بعد از تهیه پشیمان نشوید ، شاید این وسایلی هم که ما در اینجا معرفی میکنیم همه آنها به درد شما نخورد پس مرحله اول برای تهیه این ادوات کشاورزی نیاز شما است.اگر برای باغبانی تازه شروع به کار کرده اید، باید این دوازده وسیله باغبانی ضروری را در گوشه ای از حیاط یا باغ خود داشته باشید. این وسایل فقط مخصوص تازه کارها نیست. بلکه باغبان های ماهر هم از این لوازم باغبانی استفاده می کنند.

دستکش باغبانی

با وجود اینکه باغبانی یک سرگرمی جذاب و انرژی بخش است، اگر احتیاط نداشته باشید و از دستکش مخصوص استفاده نکنید، این سرگرمی می تواند موجب آسیب دیدگی می شود. برای خرید دستکش باغبانی از انواع مقاوم که چندان هم سنگین نباشد، استفاده کنید. آن را از نور زیاد آفتاب، آب و حشرات دور نگه دارید.

بیلچه باغبانی

بیلچه باغبانی برای کاشت سبزی، پر کردن گوشه های باغچه با خاک و تعویض گلدان بسیار کارایی دارد. اگر هزینه کمی را برای باغبانی و خرید وسایل آن کنار گذاشته اید، حتما بیلچه ای بگیرید که از جنس استیل ضد زنگ باشد. این جنس استحکام و دوام طولانی دارد.

بیل

برای باغبانی در فضای سبز خانه وجود یک بیل ضروری است. برای کندن چاله کوچک برای کاشت گیاهان جدید و زیر و رو کردن خاک از بیل استفاده می شود. برای خرید بیل نوعی از آن را انتخاب کنید که از جنس استیل مقاوم باشد و دسته فایبرگلاس ضخیمی داشته باشد. شاید برای خرید بیل مجبور شوید هزینه بیشتری صرف کنید، ولی مطمئن خواهید شد که عمری از آن بی دغدغه استفاده خواهید کرد.

شن کش

این وسیله اکثرا برای باغ و حیاط های بزرگ استفاده می شود. در فصل پاییز که برگ های خشک و زرد روی سطح چمن و باغچه ها ریخته اند، با یک شن کش می توانید آنها را جمع کنید. لزومی نیست حتما به دنبال یک شن کش از جنس استیل و گران قیمت باشید. حتی یک شن کش پلاستیکی هم می تواند تمیزی حیاط و باغ شما را تامین کند.

شلنگ به مقدار نیاز

آب پایه اصلی حفظ حیات و شادابی فضای سبز است. مهم است که شلنگ آبیاری در قسمت سری خود، آبپاش قابل تنظیمی داشته باشد که بتوانید آبیاری را به شکل آبیاری بارانی انجام دهید. قابلیت تنظیم آب در واقع باعث تنظیم فشار آب در قسمت های مختلف باغچه می شود.

قیچی هرس

برخی از گیاهان مانند درختچه و درختان حیاط و باغ نیاز به هرس کردن دارند. اگر این گیاهان در فضای سبز باغی تان موجود است، پس به زودی به قیچی هرس نیاز پیدا می کنید. با استفاده از این وسیله باغبانی می توانید شاخه های اضافی درختان را قطع کرده و فرم مورد نظر خود را برای درختچه ها و پرچین خلق کنید.

فرغون

اگر در حیاط پشتی خانه و ویلای خود، مقدار زیادی خاک و کمپوست نگهداری می کنید، برای انتقال این تجهیزات از فرغون استفاده کنید. حتی جابه جا کردن گیاهان جدید و گلدان های مختلف در عرض باغ با استفاده از فرغون به راحتی انجام می شود.

داس

داس ابزاری است که برای بریدن طراحی شده است و یک تیغه فولادی تیز دارد که متصل به یک دسته چوبی می باشد. داس یکی از ابزارهای کشاورزی است. این ابزار از ابتدای عصر آهن مورد استفاده قرار گرفته. داس به انواع های مختلفی در فرهنگ‌های متفاوت ساخته می شده و به کار گرفته می‌شد.

انواع داس

داس‌ها را می‌توان بر اساس نوع تیغه به دو نوع دندانه‌دار و صاف تقسیم کرد. هر دو نوع داس برای بریدن گیاه‌های جوان یا رسیده کاربرد داشتند. داس هایی با تیغه‌ی دندانه‌دار که به دوران پیش از تاریخ برمی‌گردند هنوز برای برداشت محصول به کار می‌روند و در ماشین‌های مدرن برداشت محصول از آنها استفاده می‌شود.

وسیله نهم ابزار (وجین)

ابزار وجین برای کندن علف های هرز و خارج کردن آن ها از زمین استفاده می شود. با کمک این ابزار می‌توان ریشه‌ی علف‌های هرز را از زمین خارج کرد بدون اینکه آسیبی به خاک اطراف آن برسد.

سمپاش

سمپاش این وسیله یک مخزن برای ریختن سم در آن دارد و برای سمپاشی گیاهان استفاده می شود.

ابزار نشاء

ابزار نشا این وسیله برای ایجاد گودال در زمین استفاده می شود. زمانی که بوته های گیاهان در سینی نشا به اندازه مناسب رسید، با این وسیله یک گودال در زمین ایجاد می کنند و بعد بوته را در آن می کارند.

تاریخچه ابزار نشاء

قدیمی ترین تاریخچه‌ی استفاده از ابزار نشا به امپراتوری روم بر می‌گردد. ابزار نشاء از همان زمان تقریبا بدون تغییر باقی مانده. در قرون هجده و نوزده میلادی، کشاورزان از ابزار نشاء با دسته‌های بلند چوبی یا فلزی استفاده می‌کردند. به این صورت که یک نفر توسط ابزار حفره‌هایی در زمین ایجاد می‌کرد، و نفر بعد بذرها را می‌کاشت و حفره را پر می‌کرد.

چاقوی پیوند

چاقوی پیوند یکی دیگر از ابزارهای دستی کشاورزی است. این ابزار از تیغه فلزی کوچکی تشکیل شده که لبه های تیز کوچک و دسته چوبی دارد و برای پیوند زنی از این ابزار استفاده می شود. تیغه‌ی چاقوی قلمه زنی تیز است تا هنگام پیوند کمترین آسیب به بافت گیاه برسد. تیغه‌ی چاقوی قلمه زنی غالبا به صورت کج است و برخی از انواع آن تیغه‌ای ناخنی شکل دارند.

نویسنده: حسین احمدی

دانلود اپلیکیشن