استفاده از ظرفیت 24 میلیون خانواده مرتبط با آموزش و پرورش در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور

ضرورت مشارکت وزارت آموزش و پرورش و صدا و سیما در اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور
ژانویه 30, 2023
تحقق نهضت تولید نهال در کردستان مستلزم مشارکت مردمی است
فوریه 1, 2023

وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود 24 میلیون خانواده داریم و می توانیم از ظرفیت خانواده ها برای کاشت نهال با نام «طرح کاشت نهال خانواده» به میزان مدنظر در سال برسیم.

به گزارش خبرنگار ایانا، صبح امروز جلسه طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، به ریاست سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و با حضور یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، معاونین وزیر، نمایندگان شرکت های خصوصی و تشکل های مردم نهاد در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

در این جلسه، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش ضمن تاکید بر اهمیت طرح کاشت یک میلیارد درخت، اظهار کرد: یک معلم بازنشسته بیش از یک میلیون اصله بلوط کاشته است و ما حدود یک میلیون معلم بازنشسته در کشور داریم که می توانیم از ظرفیت های این افراد برای مشارکت در کاشت یک میلیارد درخت استفاده کنیم.

وی افزود: وزارت آموزش و پرورش با 16 میلیون نفر دانش آموز و 3.9 میلیون نفر کودکستانی می تواند جمعیت بالایی را برای کاشت نهال در کشور مهیا کند.

نوری با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش تنها نهادی است که با خانواده ها در ارتباط است، گفت: حدود 24 میلیون خانواده داریم و می توانیم از ظرفیت خانواده ها برای کاشت نهال با نام «طرح کاشت نهال خانواده» به میزان مدنظر در سال برسیم.

وی افزود: ما می توانیم از ظرفیت خیرین هم در کاشت درخت استفاد کنیم، همچنین در 36 کشور مدارسی داریم که می توانند در این طرح مشارکت کنند.